• آپارات
  • اینستاگرام

نظام وظیفه تهران

نظام وظیفه

نظام وظیفه تهران :  امروزه شمار بسیاری از جوانان جامعه مشمول خدمت مقدس سربازی و یا آماده اعزام می باشند  و سوالات گوناگونی پیرامون روش اعزام به خدمت ، راهکار های اخذ کسری خدمت سربازی ، نحوه خروج از کشور ، اطلاعیه های مربوط به معافیت از خدمت سربازی و مواردی از این قبیل دارند .

بر همین اساس می توانید با برقراری تماس تلفنی با مشاورین بخش مشاوره تحصیلی و مشاوره نظام وظیفه ، به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه های ذکر شده بپردازید .

نظام وظیفه

مشمولان خارج از کشور :

در این بخش قصد داریم به تحلیل و بررسی چند نکته در رابطه با مشمولانی که در خارج از کشور به سر می برند بپردازیم لذا با ما همراه باشید .

  • تمامی مشمولانی که دارای ملیت ایرانی هستند اما مقیم خارج از کشور می باشند و حداقل 3 سال خارج از کشور اقامت داشته اند می توانند به صورت حداکثر دو بار در سال و به مدت 3 ماه در کشور تردد داشته باشد .
  • مشمولان خدمت سربازی که مقیم خارج از کشور می باشند می بایست  برای اخذ مجوز تردد به نمایندگی دولت جمهوری اسلامی ایران در کشوری که در آن اقامت دارند مراجعه نمایند و گذرنامه آن ها بعد از احراز شرایط ، مهر تردد را دریافت نماید . علاوه بر موارد ذکر شده در متن اجازه تردد می بایست به تاریخ و شماره ابلاغیه ستاد کل نیرو های مسلح نیز استناد گردد .
  • مشمولان خدمتی که فرزندان مامورین ثابت دولت در خارج از کشور می باشند و به دلیل همراهی با والدین ، دارای مجوز خروج از سازمان وظیفه عمومی هستند در شمول اين مصوبه نبوده بلكه مي توانند در طول مدت ماموريت والدين خود ، مطابق مجوز صادره اقدام به تردد به کشور نمايند .
  • در صورتی که مشمولي در چند سال گذشته ، بیشتر از 3 سال خارج ازکشور اقامت داشته باشد اما پيوستگي آن تا زمان درخواست مجوز تردد حفظ نشده باشد ( يعني میان اقامت هاي قبلي تا زمان درخواست مجوز ، بيشتر از 9 ماه فاصله افتاده باشد ) اقامت هاي قبلي وي قابل قبول محسوب نخواهند شد .

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *