• آپارات
  • اینستاگرام

روند وصول چک

وصول چک

روند وصول چک : در مواقعی که مبلغ چک بنا به یکی از قوانین پرداخت نشود بانک مربوطه موظف است در برگه ای که اطلاعات چک در آن درج شده است با ذکر علت عدم پرداخت وجه چک ، به همراه مهر و امضا به دارنده چک گواهی کسری موجودی تحویل دهد . لذا دارنده چک می بایست اقدام به دریافت گواهی عدم پرداخت از سوی بانک مورد نظر نماید و پس از آن می تواند یکی از دو راه زیر را انتخاب نماید :

  • وصول چک با مراجعه به دادگستری .
  • وصول چک از طریق اجرای ثبت اسناد .

مراجع درخواست اجرای مفاد اسناد رسمی :

بر اساس ماده شماره 1 از آیین نامه اجرای مفاد اسناد رسمی لازم الاجرا و روند رسیدگی به شکایات صورت گرفته از عملیات اجرایی ، درخواست برای اجرای مفاد اسناد رسمی را می توانید از طریق مراجع زیر به عمل آورید :

  1. درباره ی اسناد رسمی لازم الاجرا نسبت به املاک ثبت شده ، املاک منقول و املاک مورد وثیقه و اجاره ، از دفترخانه ای که اسناد مورد نظر را ثبت نموده است تقاضای اجرا می شود . اما درباره اسنادی که در دفتر املاک ثبت نشده اند می بایست به دادگاه صالحه مراجعه نمایید .
  2. درباره مال یا مبلغ قبض های قسط بندی شده از ثبت محل درخواست اجرا می شود . در این مواقع می بایست یک فتوکپی یا رونوشت به همراه اصل قبوض اقساطی و سند را به ثبت محل ارائه دهید . از این رو برای وصول چک از ثبت محل درخواست صدور اجراییه خواهد شد . اگر شخص بدهکار طی مدت مشخص شده در سند وجه مورد نظر را پرداخت نکند ، دارنده چک می تواند وصول وجه خود را توسط دفترخانه ای که سند را تنظیم نموده است ، درخواست نماید .

دفترخانه بر اساس تقاضای دارنده چک اجراییه در راستای وصول طلب و اجور و خسارت دیر کرد صادر خواهد نمود و به اداره ثبت ارسال می نماید . شخص بدهکار از تاریخ اجراییه تنها 8 ماه برای پرداخت بدهی خود زمان دارد . تنها با یک تماس تلفنی با مشاورین با تجربه مجموعه مشاور ما در زمینه های مشاوره حقوقی و مشاوره وصول مطالبات (چک ، سفته و … ) می توانید در این حوزه اطلاعات کاربردی بیشتری دریافت نمایید .

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *