• آپارات
  • اینستاگرام

حق حضانت فرزندان صغیر و محجور

حق حضانت فرزندان

حق حضانت فرزندان صغیر و محجور : حضانت فرزندان صغیر یا محجوری که پدران شان به مقام والای شهادت رسیده یا فوت شده باشند با مادر آن ها خواهد بود و هزینه ی زندگی این فرزندان از اموال مروثی خودشان یا از طریق بودجه دولت و یا یکی از نهاد های انقلابی پرداخت خواهد شد و در اختیار مادرانشان قرار می گیرد ، مگر آنکه دادگاه صالح در مواردی ادعای عدم صلاحیت مادر حکم به عدم صلاحیت بکند .

حدود هزینه متعارف توسط دادگاه مشخص خواهد شد و به وسیله دادگاه به مادر یا نماینده قانونی او پرداخت خواهد شد . بر اساس اصل هشتاد و پنجم از قانون اساسی کشور در جلسه ای که در تاریخ 8 دی ماه سال 1360 برگزار شد ، به تصویب کمیسیون امور قضایی مجلس شورای اسلامی رسیده و شورای محترم نگهبان آن را تایید نموده است . مشورت با یک مشاوره حقوقی در حوزه مشاوره خانواده می تواند در افزایش اطلاعات شما بسیار تاثیر گذار باشد . مجموعه مشاور ما دارای کادری با تجربه در زمینه های مشاوره حقوقی می باشد و شما عزیزان می توانید از طریق شماره تلفن موجود در بالای صفحه با مشاورین ما در ارتباط باشید .

تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی :

در ادامه قصد داریم شما عزیزان را با قانون مربوط به تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی آشنا نماییم لذا با ما همراه باشید . فرزندان حاصل از چنین ازدواج هایی که در ایران متولد شده اند و یا حداکثر تا یک سال پس از تصویب این قانون در ایران متولد می شوند می توانند پس از رسیدن به سن 18  سال تقاضای تابعیت ایرانی نماید . این افراد در صورت نداشتن سوء پیشینه کیفری یا امنیتی و اعلام رد تابعیت غیر ایرانی به تابعیت ایران پذیرفته می شوند . وزارت کشور نسبت به احراز ولادت طفل در ایران موضوع ماده 1060 قانون مدنی اقدام می نماید و نیروی انتظامی نیز با اعلام وزارت کشور پروانه اقامت برای پدر خارجی مذکور این ماده صادر می کند . فرزندان موضوع این ماده قبل از تحصیل تابعیت نیز مجاز به اقامت در ایران می باشند .

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *