• آپارات
  • اینستاگرام

دعوا چه بلایی بر سر روابط زن و شوهر می آورد؟

اینکه زن و شوهر ها با یکدیگر بحث کنند کاملا طبیعی است.آن ها دو انسان هستند با دنیایی از تفاوت ها.البته هرکس سعی می کند کسی را انتخاب کند که از لحاظ اخلاقی و شخصیتی به او نزدیک باشد ولی باز هم احتمال وقوع دعوا بسیار است.پس بحث در زندگی زناشویی از مسائل بسیار عادی است اما بیشترین اشتباهات مخرب پس از دعوا به وجود می آیند.زن و شوهر ها پس از مشاجره حرکت هایی را از خود نشان می دهند که به تثبیت دعوا و طولانی تر شدن آن کمک می کند.با این مقاله زن و شوهر ها بدانند که بعد از مشاجره باید چه کنند.

پس ازمشاجره با یکدیگر سرد رفتار نکنید:

درست است که کدورتی بینتان بوده و هردوی شما را آزرده خاطر کرده است.و تا مدتی تمایل به هم کلام شدن با همسرتان را ندارید ولی اگر هر کدام از طرفین به بهانه ای خواست با شما سر صحبت را باز کند،از پاسخ دادن به او امتناع نکنید.بدترین کار پس از مشاجره این است که شما به اصطلاح قیافه بگیرید.شما با پاسخ ندادن به او این حس را به فرد مقابلتان می دهید که در حال تنبیه کردن او هستید.و این باعث می شود او نتواند حرف هایش را راحت تر یا شما در میان بگذارد.تکرار مکرر اینجور مسائل باعث می شود که خسارت های جبران ناپذیری در روابطتان در پی داشته باشد.به جای رفتار های بچگانه به او بگویید که از او دلخور هستید و به کمی تنهایی احتیاج دارید.

سعی کنید در مشاجراتتان جملات او را به خاطر نسپارید:

چون در دعوا حلوا خیرات نمی کنند.به جملاتی که در حین بحث کردن از همسر خود می شنوید اهمیت ندهید و همان جا وسط دعوا خاک شود. قطع به یقین شما در دعوا قربان صدقه ی همسرتان نمی روید و حرف های ناراحت کننده ای به او می زنید.

هنگامی که در حال دعوا هستید به او نگویید ببخشید:

زیرا در اوج بحث و دعوا گفتن یک ببخشید ساده دردی درمان نمی کند.سعی کنید بعد از آن که هردوی شما آرام تر شدید پیشش بروید و سوءتفاهم پیش آمده را برایش توضیح دهید. و برای آرام کردن او هرکاری که از دستتان بر می آید انجام دهید.سعی کنید اشتباه خود را تکرار نکنید و به او نیز این اطمینان خاطر را بدهید.به یاد داشته باشید که شما و همسرتان در یک خانه و زیر یک سقف زندگی می کنید.پس ادامه دادن دعوا دردی را درمان نمی کند.بهتر است کسی که از نظر خودش احساس می کند که بیشترین تقصیر را دارد مقدمات معذرت خواهی را آماده کند تا به دعوا خاتمه دهد..

در صورتی که تمايل داريد از تجربيات و دانش مجموعه مشاور ما بهره مند شويد راه حل شما تماس تلفنی با مشاورین با تجربه مجموعه مشاور ما در زمینه های مشاوره خانواده و مشاوره فردی می باشد .

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *